Czy zatem wersja mobilna strony internetowej jest ważna

Czy wersja mobilna strony internetowej jest ważna?

W dzisiejszych czasach znaczna większość użytkowników przegląda strony na urządzeniach mobionyvh. Mogą to być smartfony, tablety lub podręczne laptopy. Czy to jedyny powód, dlaczego wersja mobilna strony internetowej jest tak ważna a wręcz konieczna?

Strona internetowa, dopasowująca się do rozmiaru ekranów urządzeń mobilnych, jest znacznie efektywniejsza i lepsza w odbiorze. Łatwiej ją przeglądać oraz prowadzić interakcje z taką stroną, niż że stroną nieresponsywna.

Czy zatem wersja mobilna strony internetowej jest ważna?

1.TAK! Mobilni użytkownicy zwiększaja ruch na stronie

Każdy chciałby aby jego strona www cieszyła się popularnością wśród użytkowników internetu. Trzeba pamiętać zatem, że nie wszyscy korzystają tylko z komputerów, ale wiele osób korzysta z urządzeń przenośnych. Z systemowego punktu widzenia oznacza to, że zdecydowaną większość ruchu na stronie generują właśnie użytkownicy mobilni. Trzeba więc o nich pamiętać, ponieważ każdy z nich może być potencjalnym klientem, i dzięki nim biznes zacznie przynosić zyski , również w sferze online. Jeżeli firma stawia na rozwój, to na pierwszym miejscu strategii marketingowej powinna być responsywność i mobilność.

2.TAK! Responsywność zwiększa konwersję.

Strona internetową, która dobrze konwertuje na komputerze może nie przynosić żadnych efektów na urządzeniach mobilnych, jeśli nie jest responsywna. O ile można poczekać kilka chwil aby strona załadowała się na komputerze, o tyle na telefonie jest to naganne. Jeżeli do tego strona nie ma wersji mobilnej, to konwersja może spaść nawet do zera.

Trzeba rowniez zadbać o uwypuklenie wezwań do działania, które powinny być wyraźne i łatwe do kliknięcia. Informację kontaktowe powinny być dobrze widoczne i klikalne (telefon oraz email)

3. TAK! Wersja mobilna – wymóg stawiany przez Google

Kilka lat temu Google zaczęło kłaść naciskać na to , aby strony internetowe były dostsowane do urządzeń mobilnych. Skończyło się to tym, że udział w rankingach wyszukiwania biorą tylko strony, które posiadają wersję mobilną. Poprzez aktualizację algorytmu Google, strony niedostosowane mobilnie zaczęły spadać w dół na liście wyników wyszukiwania. Jeżeli więc jesteś osobą, która poważnie myśli o zwiększeniu ruch organiczny na stronie, musisz więc jak najszybciej zoptymalizować stronę internetową pod kątem urządzeń mobilnych.

Pierwszym krokiem może być kompleksowy audyt SEO.

Drugim krokiem do optymalizacji strony internetowej pod kątem mobilności jest przygotowanie responsywnego projektu graficznego witryny.

Jeżeli Twoja strona ma już kilka lat, to czasem taniej i szybciej będzie odświeżyć ją w całości, uwzględniając w tym wersję mobilną strony.

Napisz do nas już dziś.

    About the author: admin

    Jestem inżynierem IT z ponad 12-letnim doświadczeniem w dziedzinie tworzenia stron internetowuch. Specjalizuję się w stronach CMS WordPress i Joomla. Mówię w pięciu językach ludzkich: po polsku, angielsku, duńsku, hiszpańsku i niemiecku oraz 4 programistycznych: CSS3, HTML5, PHP i JS. Robię rzeczy, które lubię i lubię rzeczy, które robię. Zawsze patrzę w stronę słońca, dzięki temu nigdy nie widzę cienia. Wraz z mężem i naszymi bliźniakami mieszkam na południowym wybrzeżu Danii, ale zdalnie współpracuję z klientami na całym świecie.