jaka mam rozdzielczosc ekranu

Jaką mam rozdzielczość ekranu?

Zastanawiasz się jaką masz rozdzielczość ekranu / monitora na Twoim komputerze lub smartfonie? Może potrzebujesz tej informacji dla swojego web developera lub z innych powodów?

Przychodzimy z pomocą. Kliknij na poniższy link a dowiesz się jaką masz rozdzielczość.

Najpopularniejszą rozdzielczość ekranu dla komputerów osobistych to 1366 x 768. Ta rozdzielczość ma zwykle 15-calowe laptopy, ta rozdzielczość ma swoją nazwę – HDTV. Wszystkie rodzaje urządzeń stają się coraz bardziej popularne. Od dużych ekranów komputerowych po smartfony z najwyższej półki w rozdzielczości 1920 × 1080 – FULLHD.

Tańsze smartfony mogą mieć znacznie niższą rozdzielczość, ale nie stanowi to problemu, ponieważ ich małe ekrany wykazują stosunkowo dobrą jakość obrazu przy rozdzielczości 800×400. W niedalekiej przyszłości popularne będą rozdzielczości 2k, 4k, 8k, posiadające od 1 do 4 razy więcej pikseli niż rozdzielczość Full HD.

Mobilna wersja strony internetowej

Będąc przy temacie rozmiaru ekranu, warto pomyśleć o mobilnej wersji strony internetowej.

„Nie używam komputera. Teraz używam tylko mojego smartfona. „- w zeszłym miesiącu wiele razy słyszałam podobne rzeczy od klientów. Używanie telefonu do przeglądania różnych typów witryn lub robienia zakupów stało się normą. Jeśli nie chcesz tracić potencjalnych klientów, witryna powinna dobrze działać na ekranach o różnych rozdzielczościach Jak sprawdzić, czy Twoja strona internetowa jest dopasowana do urządzeń mobilnych?


Twoja strona www nie wygląda dobrze? Napisz od nas, zajmiemy się tym szybko i sprawnie!

About the author: admin

Jestem inżynierem IT z ponad 12-letnim doświadczeniem w dziedzinie tworzenia stron internetowuch. Specjalizuję się w stronach CMS WordPress i Joomla. Mówię w pięciu językach ludzkich: po polsku, angielsku, duńsku, hiszpańsku i niemiecku oraz 4 programistycznych: CSS3, HTML5, PHP i JS. Robię rzeczy, które lubię i lubię rzeczy, które robię. Zawsze patrzę w stronę słońca, dzięki temu nigdy nie widzę cienia. Wraz z mężem i naszymi bliźniakami mieszkam na południowym wybrzeżu Danii, ale zdalnie współpracuję z klientami na całym świecie.